اخبار و مقالات
سوزن دوزی بلوچستان

سوزن دوزی بلوچستان از هنرهای چندین هزارساله ی این سرزمین که در مقاله ضمیمه شده به آن میپردازیمهنرهاي دستي تجلي زيبايهـايي نشـاًت گرفتـه از ذوق وسليقه مردمان هردياري نشـاندهنده توجـه آنان به پيرامون هزاررنگ ودنيـاي اطرافشـان مـي باشد . كه گاهي سـرخوردگيهاي روزنـده ، گـاهي سرخوشــيهاي حــال وگذشــه را بــا آفــرينش آثارجاوداني به نمايش گذاشته اند .هنرسوزن دوزي نيز ازاين هنرها جدانيست وشايد جنبه بـدتري آن عموميت يافتن است كه هرزن ودختري درمنطقـه دستي دراين هنردارد .اما آنچه كه دراين ميان حائز اهميـت اسـت جنبـه اقتصـادي و اشـتغال زائـي وهمچنين منبع درآمدي براي خانواده ها مي باشـد اين مقاله نگاهي دارد به نوع فعاليـت سـوزندوزان بلوچ وآثار مرتبط به آن . از تمامي عزيزاني كه ما را درتهيه اي مقاله يـاري نمودنـد از جملـه آقايـان : جناب آقاي دكتر شـهبازي ، جنـاب آقـاي دكتـر افراخته ، سركار خــانم جهان تيغ ،... تشـكر مـي نمائيم .

access_time 22/12/1399 04:40:21 ب.ظ
remove_red_eye 6224 بازديد
بیشتر...
نکاتی که هر خیاط خبره باید بداند

پارچه های كشی: پارچه های كشی در جهت طول یا عرض كش می آیند و به همین علت الگوی آنها باید كمی تنگتر از آنچه برای پارچه معمولی در نظر گرفته میشود، تهیه شود.برش این نوع پارچه باید با قیچی تیز انجام شود و تمام سطح دو لایه ای كه هنگام برش روی هم قرار می گیرند بایستی به وسیله سنجاق های بلند و نوك تیز به یكدیگر متصل شود؛ زیرا پارچه های كشی تا اندازه ای لغزنده اند. همچنین قطعات الگو بایستی با سنجاق های بلند و نوك تیز روی پارچه ثابت شوند.

access_time 10/12/1399 11:54:07 ق.ظ
remove_red_eye 1701 بازديد
بیشتر...
نکات مهمی که برای خرید عینک آفتابی اصل باید بدانید

عینک آفتابی جزو اکسسوری بسیار مهم به حساب می‌آید. علاوه بر اینکه امنیت لازم و کافی را برای چشمان شما در برابر اشعه‌های خورشید به ارمغان می‌آورد، جزو اکسسوری های زیبا نیز به حساب می‌آیند که می‌توان طبق مد یا استایل شخصی از آنها استفاده کرد. نکاتی که باید هنگام خرید عینک آفتابی به آنها توجه کرد، شامل: محافظت، کیفیت ساخت، انواع رنگ و شکل و فرم عینک می‌شوند. اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید باید یک‌سری موارد را در نظر بگیرید. در این مقاله نکاتی که برای انتخاب و خرید عینک آفتابی اصل باید به آن توجه کنید را بررسی می‌کنیم.

access_time 03/12/1399 12:07:55 ب.ظ
remove_red_eye 2428 بازديد
بیشتر...
نکاتی مهم در خرید و نگهداری انواع پارچه و لباس

اگر پارچه سفید و مرطوبی را روی پارچه تیره کشیدید و پارچه سفید خیلی زود رنگ گرفت این پارچه بعد از شست و شو رنگ زیادی از دست خواهد داد.

access_time 03/12/1399 11:59:44 ق.ظ
remove_red_eye 1377 بازديد
بیشتر...
نکاتی جالب درباره پارچه مخمل که از آن بی‌اطلاعید

ارچه مخمل یکی از انواع منسوجات است که بافتی پرزداز و کرکی، اما فشرده دارد و از گذشته‌های دور در دنیای مد حضور داشته است. پارچه مخمل حالتی لوکس و گران قیمت دارد و به دلیل بافت نسبتا ضخیمی که دارد در لباس‌های پاییزی و زمستانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مخمل یک پارچه خاص است که ویژگی‌های خاصی هم دارد و حتی روش تولید و دوخت آن نیز متفاوت است. اگر می‌خواهید پارچه مخمل را بهتر و بیشتر بشناسید این مقاله تخصصی را مطالعه کنید و با ویژگی‌ها، تاریخچه و روش‌های تولید و کاربرد این پارچه بیشتر آشنا شوید.

access_time 03/12/1399 11:55:30 ق.ظ
remove_red_eye 1440 بازديد
بیشتر...
لطفا منتظر بمانید . . .